Červen 2013

Běsnění živlů

5. června 2013 v 18:46 | valin |  Moje povídky na téma týdne

Slunce nemilosrdně sálalo a na vysušené zemi se tvořily hluboké praskliny. Celá planeta byla trýzněna smrtonosným suchem. Před tímto zničujícím suchem nebylo úniku. Lidé byli zoufalí a stále více se upírali k legendě, podle které dříve bylo vody dost, někdy až nadbytek.
Starobylá legenda byla jakýmsi proroctvím z minulosti. V době, kdy toto proroctví bylo vyřčeno slepou věštkyní, nikdo mu nevěřil. V ten čas spíše znělo jako pohádka a mohlo mít mnoho názvů. Nejvýstižnější byl však ten, jak ho pojmenovala ta, jíž vize to byla. Běsnění živlů.

Milé blogerky a milí blogeři

2. června 2013 v 20:19 | valin |  Psaní na téma týdne
Snad nebudu příliš odvážná, když si troufnu tvrdit, že mnohým z vás určitě chybí výběry článků na téma týdne stejně jako mě. Obdivovala jsem ty, kteří trpělivě vybírali a nám potom následovně naservírovali to nejlepší. Bohužel, jak většina ví, výběry skončily. Mě osobně to velmi mrzí a věřím, že i mnohým z vás to přijde líto. Proto bych vás ráda seznámila s Blogosvětem. Je to ještě zřejmě mnohým z vás neznámý blog, který kdysi založila Kerria a ti z nás, kteří ho již znají, jistě již přišli na to, že na Blogosvětu se pomalu začínají shromažďovat v komentářích odkazy na jednotlivé články, které byly nalezeny některými z nás a tak se nám líbily, že máme potřebu se o ně podělit s ostatními.